Ratownicy próbują ocalić kota, a ten ucieka. Film podbija internet

Kultura
Ratownicy próbują ocalić kota, a ten ucieka. Film podbija internet
Reuters/ Saleh Wahran

Ratownicy algierskiej obrony cywilnej zostali wezwani, by pomóc czworonogowi, który wdrapał się na słup wysokiego napięcia. Akcja nie do końca przebiegała tak, jak to sobie zaplanowali. Kot zaliczył bolesny upadek, mimo asysty pięciu mężczyzn, którzy próbowali go złapać w płachtę.

Zanim to nastąpiło, jeden ze strażaków wdrapał się na słup i próbował chwycić zwierzę. Te odskoczyło i rozpoczęło spacer po splątanych kablach wysoko nad ziemią.

 

Wraz z nim wzdłuż przewodów przesuwało się trzech ratowników i dwóch innych mężczyzn, którzy trzymając dwie płachty starali się zabezpieczyć "kociego akrobatę" przed upadkiem. Ten radził sobie całkiem sprawnie. W pewnym momencie stracił jednak równowagę i zawisł trzymając się kabli przednimi łapami.

 

Zwierzęciu starał się pomóc inny ratownik, który używając długiego kija strącił je na ziemię. Gdy kot wpadał w płachtę, ta wymsknęła się z rąk jednemu z mężczyzn i "akrobata" runął na ziemię. Na szczęście jest cały i zdrowy.

 

Film z akcji strażaków jest udostępniany przez internautów na całym świecie. Historię opisują również zagraniczne portale informacyjne.

 

polsatnews.pl, wideo: Reuters, dzięki uprzejmości Saleha Wahrana

 

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze