Druga część filmu "Kraina lodu" na ekrany kin ma trafić w 2018 roku. Prace nad produkcją już trwają. Jednak wytwórnia Disneya pewnie nie przypuszczała, że zanim film doczeka się premiery, trzeba będzie rozwiązać kontrowersyjną kwestię dotyczącą ewentualnego homoseksualizmu Elsy.

 

Wszystko zaczęło się od twitterowego wpisu 17-letniej działaczki ruchu LGBT, Alexis Isabel. To ona pierwsza, w maju, zaapelowała, by Disney wprowadził do scenariusza nową postać - partnerkę Elsy. Wymyśliła nawet hashtag #GiveElsaAGirlfriend, do którego odwołują się ludzie z całego świata, którzy pomysł uznali za dobry.

 

"Dziewczynki oglądające film powinny wiedzieć, że można być księżniczką i kochać inną księżniczkę" – komentują użytkownicy Twittera.

 

 

 

Bronią "tradycyjnych" wartości

 

Od razu pojawili się przeciwnicy wątku homoseksualnego w popularnej bajce. Powstała nawet petycja, którą do czwartku podpisało 76 tysięcy internautów oburzonych pomysłem. Proszą, by wytwórnia nie reagowała na prośby środowisk LGBT i zamiast księżniczki, w scenariuszu uwzględniła księcia dla Elsy.

 

- Nasz pomysł promuje rodzinę i chroni tradycyjne wartości - podkreślił Gregory Mertz, inicjator akcji z grupy konserwatystów CitizenGo.

 

The Guardian