Województwo małopolskie bez środków na realizację 500 plus. Resort rodziny odpowiada

Polska
Województwo małopolskie bez środków na realizację 500 plus. Resort rodziny odpowiada
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Samorząd województwa małopolskiego poinformował, że nie dostanie środków na realizację programu Rodzina 500 plus, przez co 825 tys. na ten cel zostanie przesunięte ze środków przeznaczonych pierwotnie na świadczenia rodzinne. W odpowiedzi opublikowanej na Twitterze Ministerstwo Rodziny poinformowało, że wypłacanie świadczeń z programu 500 plus nie jest zagrożone.

- Ta decyzja oznacza, że program 500+ będzie realizowany kosztem innych świadczeń rodzinnych, a samorząd województwa nie dostanie na ten cel ani złotówki - powiedział marszałek Jacek Krupa.

 

- Uważam, że to skandaliczna i nieodpowiedzialna decyzja. Zabieranie samorządom pieniędzy z jednego zadania, aby dofinansowywać drugie, ma się nijak do wcześniejszych zapowiedzi rządu. W praktyce będziemy musieli dopłacić do obu zadań i nagle znaleźć w budżecie sporą sumę pieniędzy. Przypomnę, że w Małopolsce koszty obsługi programu 500+ oszacowano na 1,4 mln zł - dodał marszałek.

 

Pieniądze, o których mowa, miały być przeznaczone na dwadzieścia dodatkowych etatów dla urzedników, którzy mieli realizowac program 500+.

 

- Sytuacja, w jakiej rząd i wojewoda postawili samorząd województwa podejmując decyzję o zasileniu zadania 500+ przez środki finansowe zabrane ze świadczeń rodzinnych, stawia pod znakiem zapytania możliwość realizacji obu tych zadań - zauważył Krupa.

 

Na zarzuty Ministerstwo Rodziny odpowiedziało na Twitterze. Resort zauważył, że pieniądze na świadczenia są i nie wypłaca ich marszałek.

 

polsatnews.pl

pr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze