- Ta decyzja oznacza, że program 500+ będzie realizowany kosztem innych świadczeń rodzinnych, a samorząd województwa nie dostanie na ten cel ani złotówki - powiedział marszałek Jacek Krupa.

 

- Uważam, że to skandaliczna i nieodpowiedzialna decyzja. Zabieranie samorządom pieniędzy z jednego zadania, aby dofinansowywać drugie, ma się nijak do wcześniejszych zapowiedzi rządu. W praktyce będziemy musieli dopłacić do obu zadań i nagle znaleźć w budżecie sporą sumę pieniędzy. Przypomnę, że w Małopolsce koszty obsługi programu 500+ oszacowano na 1,4 mln zł - dodał marszałek.

 

Pieniądze, o których mowa, miały być przeznaczone na dwadzieścia dodatkowych etatów dla urzedników, którzy mieli realizowac program 500+.

 

- Sytuacja, w jakiej rząd i wojewoda postawili samorząd województwa podejmując decyzję o zasileniu zadania 500+ przez środki finansowe zabrane ze świadczeń rodzinnych, stawia pod znakiem zapytania możliwość realizacji obu tych zadań - zauważył Krupa.

 

Na zarzuty Ministerstwo Rodziny odpowiedziało na Twitterze. Resort zauważył, że pieniądze na świadczenia są i nie wypłaca ich marszałek.

 

polsatnews.pl