- Bunt salonu prawniczego przeciw rządowi – tak wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował uchwałę Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego, w której stwierdzono, że SN będzie respektował wyroki TK, także nieopublikowane. - Być może część tego salonu prawniczego boi się reform, które chcemy wprowadzić - dodał.


Natomiast Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nieopublikowania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, w którym sędziowie orzekli, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o Trybunale jest niekonstytucyjna. "Prokuratura nie jest organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym" - głosi komunikat.


Czy kryzys wokół TK wchodzi w kolejna fazę i czy są jakiekolwiek szanse na jego rozwiązanie - m.in. o to Jarosław Gugała zapyta szefa klubu PO Sławomira Neumanna.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jaroslaw Gugała przedstawi je w programie.