Na granicy z Meksykiem odkryto tunel do przemytu narkotyków

Świat
Na granicy z Meksykiem odkryto tunel do przemytu narkotyków
Associated Press

Władze USA poinformowały o odkryciu na granicy z Meksykiem 800-metrowego tunelu do przemytu narkotyków. Tunel prowadził z sąsiadujących ze sobą przez granicę posesji w miastach Tijuana i San Diego. Policja przejęła ponad tonę kokainy i siedem ton marihuany. Dziennikarz Associated Press nagrał wideo z wnętrza tunelu.

W związku z przemytem narkotyków i znalezieniem tunelu aresztowano sześć osób - oświadczyła w środę prokurator z południowego okręgu Kalifornii Laura Duffy, na którą powołuje się agencja Associated Press. Od 2006 roku władze odkryły 13 nielegalnych przejść prowadzących z Meksyku do amerykańskiego stanu Kalifornia.

 

Ostatnio zlikwidowany tunel miał zaledwie 90 cm szerokości, był wyposażony w światło i wentylację, a towar był przez niego transportowany po torach. Według prokurator Duffy tunel był nietypowy, ponieważ wykorzystywano go do przewożenia nie tylko marihuany, ale również kokainy. Tunele są często budowane do transportu marihuany, ponieważ ze względu m.in. na zapach trudniej ją przemycać przez punkty kontroli granicznej.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze