Na opublikowanym na YouTube filmie widać, jak kobieta zsuwa się do fosy, by odzyskać kapelusz. Zaskoczony tygrys o imieniu Hari rzucił się do siatki, która dodatkowo odgradzała jego wybieg od fosy, i tylko dzięki temu dodatkowemu zabezpieczeniu kobieta uszła z życiem.


Na filmie widać i słychać wyraźnie, jak inni zwiedzający krzyczą na kobietę. Jeden z mężczyzn ocenił jej zachowanie dosadnie, mówiąc "kretynka". Gdy kobieta wyszła z fosy inny mężczyzna wszczął z nią sprzeczkę, wskazując, że przyszła do zoo z małym dzieckiem.

 

"To było nieodpowiedzialne"


Zbulwersowany zachowaniem kobiety była rzecznik zoo w Toronto. - Dała zły przykład innym. To było nieodpowiedzialne - powiedziała Jennifer Tracey reporterowi dziennika "Toronto Sun".


Zoo zapowiedziało, że zbada incydent i zaapelowało do świadków każdego podobnego zdarzenia o zgłaszanie informacji pracownikom ogrodu. - Będziemy reagowali natychmiast - zapewniła Jennifer Tracey, dodając, że takie zachowania są zakazane i osoby łamiące regulamin mogą zostać ukarane finansowo.

 

 

torontosun.com