Kraków: pijany mężczyzna postrzelił pasażera autobusu

Polska
Kraków: pijany mężczyzna postrzelił pasażera autobusu
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Polsat News

56-letni pasażer autobusu został ranny w policzek po tym, jak w czasie kłótni z trzema mężczyznami jeden z nich wystrzelił z wiatrówki. Sprawcy w czasie ucieczki dodatkowo ostrzelali autobus. - Mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol i w areszcie oczekują na przesłuchanie - powiedział polsatnews.pl Michał Kondzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15 na krakowskich Rybitwach w autobusie linii 158. Z relacji pasażerów wynika, że trzech młodych mężczyzn wdało się w kłótnię z dwiema innymi osobami. Jak powiedział polsatnews.pl Michał Kondzior, prawdopodobnie wszyscy byli pod wpływem alkoholu.


Podczas szarpaniny jeden z mężczyzn oddał strzał z wiatrówki. Śrut odbił się od szyby autobusu i trafił 56-letniego pasażera w policzek.


- Po zatrzymaniu się autobusu mężczyźni próbowali uciec. Wcześniej jednak oddali jeszcze kilka strzałów w kierunku pojazdu. Napastników zatrzymali policjanci z wezwanego wcześniej patrolu - powiedział Kondzior.


Kiedy mężczyźni wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. - Będziemy ustalać także, co było przyczyną awantury. Przesłuchaliśmy już świadków, sprawdzimy także zapis z monitoringu - tłumaczył Kondzior. - Mężczyźni prawdopodobnie usłyszą zarzut uszkodzenia ciała i mienia - dodał.

 

polsatnews.pl

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze