Jewgienia Miedwiediewa, mistrzyni Europy 2016 i zwyciężczyni zawodów finałowych ISU Grand Prix, pokazała, że również na świecie nie ma zawodniczki, z którą mogłaby przegrać. Rosjanka zajmująca trzecią lokatę po programie krótkim, dowolny pojechał najlepiej ze wszystkich szesnastu finalistek. Poprawiła należący do niej rekordową ocenę sezonu (222,54 pkt) o 1,32 pkt.

 

Miedwiediewa

 

Druga lokata przypadła Amerykance Ashley Wagner (przed rokiem była piąta), która awansowała z czwartej. Brązowy medal wywalczyła rodaczka triumfatorki, trzecia zawodniczka Anna Pogoriła.

 

Niepocieszona była reprezentantka gospodarzy, mistrzyni kraju, najlepsza w programie krótkim Gracie Gold, która podobnie jak przed rokiem w Szanghaju sklasyfikowana została na "najgorszym" miejscu dla każdego sportowca , czyli czwartym.

 

Na podium zabrakło miejsc dla ubiegłorocznych medalistek. Srebrna - Japonka Satoko Miyahara była piąta, a brązowa - Rosjanka Jelena Radionowa szósta. Trzykrotna mistrzyni świata Japonka Mao Asada awansowała z dziewiątego na siódme miejsce.

 

W parach Rosjanom poszło słabo

 

Broniący tytułu Duhamel i Redford zdołali wyprzedzić w drugiej części konkurencji prowadzącą parę chińską Wenjing Sui i Cong Han. Na najniższy stopień podium wskoczyli brązowi medaliści igrzysk w Soczi łyżwiarze niemieccy Aliona Savchenko i Bruno Massot plasujący się po programie krótkim na czwartym miejscu.

 

Startu w bostońskiej hali TD Garden do udanego nie zaliczą Rosjanie, złoci medaliści olimpijscy z Soczi i mistrzowie Europy 2016 Tatiana Wołosożar i Maksym Trańkow, którym przypadła dopiero szósta lokata, a po programie krótkim byli na trzecim miejscu. Nie powiodło się także ich rodakom, drugiej parze igrzysk 2014 Kseni Stołbowej i Fiodorowi Klimowowi, którym do brązowego medalu zabrakło zaledwie 1,69 pkt.

 

Jedyni reprezentanci Polski w imprezie para taneczna, podopieczni trenerki Sylwii Nowak-Trębackie trenujący w klubie Axel Toruń, 18-letnia Natalia Kaliszek i starszy o cztery lata Maksym Spodyriew uplasowała się na 16. miejscu. Przed rokiem byli na 24.

 

Wyniki mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym

 

solistki
1. Jewgienia Miedwiediewa (Rosja)
2. Ashley Wagner (USA) 
3. Anna Pogoriła (Rosja)

 

soliści
1. Javier Fernandez (Hiszpania)   
2. Yuzuru Hanyu (Japonia)          
3. Boyang Jin (Chiny) 
               
pary taneczne
1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)    
2. Maia Shibutani, Alex Shibutani (USA)                 
3. Madison Chock, Evan Bates (USA)                      
...
16. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)

 

pary sportowe
1. Meagan Duhamel, Eric Redford (Kanada)                 
2. Wenjing Sui, Cong Han (Chiny)                              
3. Aliona Savchenko, Bruno Massot (Niemcy)  

 

PAP, Fot. PAP/EPA/CJ Gunther