Schetyna na piątkowej konferencji powiedział, że w czwartek, gdy w Sejmie trwało spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami opozycji na temat kryzysu wokół TK, prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Rzeplińskiemu. Polska przyjmuje w życiu publicznym standardy putinowskie - dodał lider PO.

 

- Grzegorz Schetyna wprowadził w błąd opinię publiczną; chciałbym wierzyć, że został przez kogoś wprowadzony w błąd - powiedział Ziobro na zwołanej w MS konferencji prasowej. Dodał, że słowa lidera PO "służą zapewne temu, by zaognić sytuację polityczną w kraju, zamiast zgodnie z wyciągniętą ręką rządu, szukać dialogu i porozumienia".

 

Ziobro powiedział, że zgodnie prawem warszawska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające. - Tyle i tylko tyle - oświadczył minister. Dodał, że istotą putinizacji jest to, że są "równi i równiejsi - tak jest za naszą wschodnią granicą". - W Polsce wszyscy obywatele są traktowani równo - podkreślił Ziobro.

 

PO chce, by szef MS Zbigniew Ziobro poinformował Sejm, na jakiej podstawie stołeczna prokuratura wznowiła postępowanie ws. przekroczenia uprawnień przez prezesa TK. Wcześniejsza decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa była przedwczesna - twierdzi prokuratura.

 

PAP