Tegoroczna kampania "Nie dla czadu" to już szósta edycja tej akcji. Według Komendy Głównej Straży Pożarnej akcja przynosi efekty. Mieszkańcy montuja czujniki czadu, dbają o przeglądy wentylacji i instalacji kominowych. Dzięki temu maleje liczba wypadków śmiertelnych. Zeszłoroczna akcja informacyjna prowadzona w okresie od września 2014 r. do  marca 2015, w porównaniu z takim samym okresem w latach 2015-2016, przyniosła wymierne skutki. Strażacy odnotowali bowiem o 8 śmiertelnych ofiar tlenku węgla mniej niz przed rokiem.


- Pomimo, że liczba ta wydawać może się niewielka, zawsze powtarzaliśmy - i powtórzymy to i tym razem - jeśli dzięki tej kampanii uratowane zostało chociaż jedno życie ludzkie, to na pewno było warto - stwierdziła mł. bryg. Katarzyna Boguszewska z KG PSP.

 


- Mamy nadzieję, że świadomość ludzi w związku z zagrożeniem, jakim jest tlenek węgla, potocznie zwany czadem, z roku na rok wzrasta i między innymi dzięki temu liczba osób, które poniosą śmierć wskutek zaczadzenia, z roku na rok będzie malała - stwierdziła mł. bryg. Katarzyna Boguszewska. Dodała, że strażacy mają nadzieję, iż ludzie zrozumieją, jak niewiele potrzeba, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu czy swoim domu.

 

polsatnews.pl