Niemcy wprowadzają przedziały tylko dla kobiet. Z powodu bezpieczeństwa

Świat
Niemcy wprowadzają przedziały tylko dla kobiet. Z powodu bezpieczeństwa
Flickr/Misch Wesen

Chociaż decyzja zapadła krótko po postawieniu zarzutów przez niemiecki sąd pierwszej z osób podejrzewanych o napady na kobiety podczas sylwestrowej nocy w Kolonii, przewoźnik z Lipska zaprzecza, by sprawy miały ze sobą związek. Oprócz kobiet w specjalnych przedziałach będą też mogły przebywać dzieci, w tym chłopcy do 10. roku życia.

Niemiecki przewoźnik kolejowy Mitteldeutsche Regiobahn poinformował, że specjalne wagony znajdować się będą tuż za przedziałem konduktorskim. – Ich lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo - wyjaśnił rzecznik spółki. Przyznał bowiem, że głównym argumentem do wprowadzenia zmian była chęć zapewnienia kobietom bezpieczeństwa.

 

Na początek miejsca tylko dla kobiet pojawią się jedynie na 80-kilometrowej trasie łączącej Lipsk i Chemnitz.

 

Przedziały tylko dla kobiet są też w innych krajach na świecie, m.in. w Egipcie, Indonezji, Indiach, Meksyku i Brazylii. Większość rządów mówi otwarcie, że "ma to służyć uniknięciu ataków na tle seksualnym".

 

Tysiące skarg i zażaleń a tylko jeden oskarżony

 

Mimo że w oficjalnym komunikacie nie wspomina się o związku nowego pomysłu z atakami na tle seksualnym, w Niemczech zaczęły zapadać pierwsze wyroki w sprawie imigranckich napaści w noc sylwestrową w Kolonii.

 

W ubiegłym tygodniu 26-letni Algierczyk został oskarżony o napaść seksualną i kradzież. Chociaż w sprawie gwałtów, napaści seksualnych i kradzieży po feralnej nocy niemiecka policja otrzymała już ponad tysiąc skarg, imigrant z Algierii jest pierwszą osobą, której formalnie postawione zostały zarzuty.

 

independent.co.uk, telegraph.co.uk

po/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze