Kaczyński apeluje o zaprzestanie walk politycznych. "Przynajmniej do końca wizyty papieża w Polsce"

Polska
Kaczyński apeluje o zaprzestanie walk politycznych. "Przynajmniej do końca wizyty papieża w Polsce"
Polsat News

- Chciałem zwrócić się do wszystkich przywódców partii parlamentarnych i pozaparlamentarnych, żebyśmy w tej sytuacji, która dziś ukształtowała się w Europie i Polsce, nie prowadzili - przynajmniej do momentu, kiedy zakończy się wizyta Ojca Św. w Polsce - ostrych walk politycznych - zaapelował w czwartek Jarosław Kaczyński.

Wezwał także, żeby "nie wynosić naszych sporów na zewnątrz". - Będziemy działali tak, jak działa się w sytuacji nadzwyczajnej. Bo mamy dzisiaj rzeczywiście sytuację nadzwyczajną - dodał.


Prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał, że taki apel jest konieczny w obliczu "wielorakich zagrożeń na Zachodzie, agresywnej polityki Rosji i różnego rodzaju sporów wewnętrznych, które przebiegają w sposób bardzo ostry i niepotrzebnie ostry".


- Wiem, że tego typu sytuacja może być stworzona tylko w dialogu i w związku z tym będę prosił marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, żeby po świętach zaprosił wszystkich przywódców partii politycznych na rozmowę. Dla rozpoczęcia takiego dialogu - poinformował Kaczyński. - Po to, by ten stan uspokojenia, przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać. On jest po prostu dzisiaj potrzebny Polsce - dodał.

 

Polsat News

prz/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze