Pogrzeb Mariana Kociniaka. Bliscy pożegnali wybitnego aktora

Kultura
Pogrzeb Mariana Kociniaka. Bliscy pożegnali wybitnego aktora
Polsat News

Pożegnano Mariana Kociniaka, aktora, który po długiej chorobie zmarł 17 marca w wieku 80 lat. Artysta został pochowany obok niedawno zmarłej żony Grażyno w grobie na rodzinnym cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ul. Żytniej w Warszawie.

Pożegnanie odbyło się o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych pod wezwaniem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.

 

W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyli bliscy, wśród nich między innymi aktorzy Zbigniew Zborowski i Marian Opania, reżyser Radosław Piwowarski oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

 

Wybitny aktor teatralny, filmowy i kabaretowy

 

Marian Kociniak urodził się w 1936 roku w Warszawie. Był aktorem teatralnym, filmowym i kabaretowym. Popularność zdobył głównie dzięki roli Franka Dolasa w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową".

 

Kociniak zagrał również Murgrabię w serialu "Janosik" Jerzego Passendorfera (1974), zaś w serialu "Jan Serce" był najbliższym przyjacielem tytułowego bohatera. Zagrał Lindeta w "Dantonie" Andrzeja Wajdy (1982) oraz tytułową postać w filmie Henryka Kluby "Chudy i inni" (1966). W "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy wcielił się w postać Protazego.

 

polsatnews.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze