Łup przygniótł złodzieja. Zarejestrowała to kamera monitoringu

Polska
Łup przygniótł złodzieja. Zarejestrowała to kamera monitoringu
KWP Zielona Góra

Policja z Zielonej Góry zatrzymała sprawcę kradzieży specjalistycznych palet i parownika do dużych urządzeń chłodniczych. Na trop udało się trafić dzięki nagraniu z monitoringu, na którym widać, jak złodziej wynosi urządzenie i upada pod jego ciężarem.

Nagranie z monitoringu pomogło kryminalnym z Zielonej Góry zatrzymać dwóch sprawców, którzy przyznali się do trzech kradzieży. 

 

Film dostarczył właściciel firmy, który przed dwoma tygodniami zgłosił kradzież plastikowych specjalistycznych palet o wartości 2400 zł, a także specjalistycznego parownika chłodniczego do dużych urządzeń chłodniczych za 800 zł.


Po kilku dniach policjanci wytypowali osobę, która mogła być sprawcą, a także ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Okazali się nimi 35- i 28-latek, mieszkańcy Zielonej Góry.


Obaj zatrzymani byli już notowani za podobne przestępstwa. Za kradzież groziłoby im pozbawienie wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat, ale ponieważ 35-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc kara może być surowsza - nawet 7,5 roku więzienia.

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze