Śledczych do mieszkania w brukselskiej dzielnicy Schaebeek doprowadził wczoraj właśnie taksówkarz. Mężczyzna rozpoznał terrorystów na publikowanych w mediach zdjęciach.

 

 

Prokuratura potwierdziła dziś tożsamość dwóch zamachowców. To bracia Brahim i Chalid El Bakraoui. Pierwszy zginął wysadzając się w metrze, drugi godzinę później, gdy zdetonował ładunki w metrze.

 

Belgijskie media informują, że udało się również ustalić tożsamość drugiego z zamachowców-samobójców z lotniska Zaventem. Jego dowód tożsamości śledczy mieli znaleźć w mieszkaniu, gdzie przygotowywano zamach.

 

Służby szukają zamachowcy z kapeluszu

 

Trwa obława za trzecim z zamachowców z lotniska. 24-letni Najim Laachraoui, (na zjęciach z monitoringu w kapeluszu - red.) porzucił swój wózek z bombą zaraz po eksplozjach i uciekł. Jego ładunek wybuchowy był najsilniejszy. Zdetonowali go wczoraj saperzy.

 

Według Guardiana, Najim Laachraoui udał się w 2013 roku do Syrii. Wcześniej używał nazwiska Soufiane Kayal. Uważa się, że przygotowywał on również zamachy w Paryżu.

 

W 2015 roku zatrzymano go w samochodzie na granicy Węgier z Austrią. Podróżował m.in. z Salahem Abdeslamem uważanym za koordynatora paryskich ataków.

 

guardian.com, rtbf.be, rmf.fm