Londyn: Polscy kolarze torowi wywalczyli kwalifikację olimpijską

PAP/EPA/SEAN DEMPSEY

Polscy kolarze torowi zajęli ósme miejsce w sprincie drużynowym w rozpoczętych w środę w Londynie mistrzostwach świata, ale mimo to zapewnili sobie kwalifikację olimpijską. Dodatkowo zdobyli po dwa miejsca startowe w igrzyskach w Rio w sprincie indywidualnym i w keirinie.

Grzegorz Krejner, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel (wszyscy Stal Grudziądz) przegrali bezpośredni pojedynek z Niemcami, uzyskując czas 43,751 s, o ponad 0,6 s gorszy od ich własnego rekordu Polski sprzed czterech miesięcy.

Biało-czerwoni rywalizowali o kwalifikację olimpijską z Rosjanami i mogli pozwolić sobie na porażkę nie większą niż o dwie pozycje. Kolarze „Sbornej" zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.

W finale Nowozelandczycy będą sięścigać z Holendrami, a w wyścigu o brązowy medal wystąpią złoci medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata - Francuzi oraz Niemcy.