Liczba najbogatszych mieszkańców Pekinu wzrosła o 32 w porównaniu z poprzednim rokiem. Nowy Jork wzbogacił się tylko o czterech miliarderów - sprecyzowano. Na trzecim miejscu znalazła się Moskwa z 66 miliarderami.

 

- Mimo spowolnienia gospodarczego i załamania na giełdzie Chiny wydały w ubiegłym roku więcej nowych miliarderów niż jakikolwiek inny kraj świata - skomentował Rupert Hoogewerf, wydawca magazynu "Hurun Report".

 

W ubiegłym roku Chiny, wraz z Tajwanem, Hongkongiem i Makau, wyprzedziły Stany Zjednoczone pod względem liczby miliarderów - informował magazyn na jesieni 2015 roku.

 

Chińscy miliarderzy bogasi niż Australia

 

Według najnowszych danych, w Państwie Środka jest 568 superbogaczy, czyli o 90 więcej niż rok temu. Zgromadzili oni łącznie 1,4 bln dolarów, co odpowiada wysokości PKB Australii. W Stanach Zjednoczonych miliarderów naliczono 535, o dwóch mniej niż w ubiegłym roku.

 

Najbogatszy człowiek w Chinach to magnat rynku nieruchomości i przemysłu rozrywkowego Wang Jianlin. Zajmuje on 21. miejsce w klasyfikacji największych światowych fortun "Hurun Report", m.in. za twórcami Microsoftu i Facebooka - Billem Gatesem i Markiem Zuckerbergiem i inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem.

 

PAP