Oszustkę zatrzymano w poznańskim hotelu. Właściciel zobaczył zdjęcie kobiety, które w styczniu opublikowali w internecie oszukani przez nią właściciele gospodarstwa agroturystycznego.

 

"Pani Hania" była też "dziennikarką"

 

Prokuratura Poznań-Nowe Miasto postawiła kobiecie zarzut oszustwa, a sąd zdecydował o jej aresztowaniu. To nie pierwsze przestępstwo kobiety. Trzy lata temu "pani Hania" podszywała się pod dziennikarkę telewizyjną i wyłudzała darmowe noclegi w hotelach. Wtedy została skazana na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę w wysokości 200 złotych.

 

- Kobieta została zatrzymana, usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją sądu została aresztowana na 3 miesiące, natomiast teraz policjanci z komisariatu Nowe Miasto, którzy zajmują się tą sprawą, już nawiązali kontakt z innymi jednostkami policji na terenie całego kraju i gromadzą materiał dowodowy - powiedziała Polsat News Iwona Leszczyńska z komendy wojewódzkiej policji w Poznaniu. Dodała, że jeżeli okaże sie, że kobieta dokonała także innych oszustw w innych miastach na terenie kraju, wówczas zarzuty w stosunku do niej zostaną uzupełnione.

 

Polsat News