Rusza akcja "Szybki PIT". Podatek będzie można rozliczyć nawet w centrum handlowym

Biznes
Rusza akcja "Szybki PIT". Podatek będzie można rozliczyć nawet w centrum handlowym
Ministerstwo Finansów

Resort finansów wspiera podatników kampanią, która ma im pomóc przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego. Będzie można uzyskać fachowe porady, a w drugi weekend marca sprawdzić i złożyć PIT w centrach handlowych w całej Polsce.

"W ramach kampanii Szybki PIT przygotowaliśmy dla podatników wiele narzędzi, które pomogą im w wypełnieniu tego obowiązku. Będą to między innymi, tradycyjne już, dni otwarte we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce, wydłużone godziny pracy pod koniec kwietnia i dyżury telefoniczne naszych ekspertów. Wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy również specjalną aplikację, dzięki której podatnicy będą mogli szybko i łatwo zadać pytanie, na które otrzymają fachową odpowiedź" – wylicza minister finansów Paweł Szałamacha.


Resort finansów zachęca zwłaszcza do rozliczenia przez internet przekonując, że "można zrobić to naprawdę szybko". "Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego" – można przeczytać w komunikacie ministerstwa.


W tym roku, ponieważ 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (sobota), to ostatni dzień składania deklaracji podatkowych przypada na 2 maja.


Rozliczenie w galerii handlowej, urzędy skarbowe otwarte w sobotę


W ramach akcji "Szybki PIT", w dniach 11-13 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet lub złożyć deklarację w papierowej formie.


16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których pracownicy administracji podatkowej będą pomagać przy składaniu PIT-ów. W urzędach będą dostępne też specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową.
 
W ministerstwie finansów oraz w urzędach skarbowych będą też dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników. W ostatnich dniach kwietnia, gdy, jak co roku, panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.szybkipit.pl

 

polsatnews.pl

ptw/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze