Komunikat w tej sprawie wydał resort sportu i turystyki. "Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Dorota Dulińska z dniem wczorajszym tj. 18.02.2016 r. zrezygnowała z pełnionej funkcji z powodów osobistych" - napisano w nim.

 

Dorota Dulińska w ministerstwie była odpowiedzialna za turystykę.

 

Delegacja w Pradze

 

Sprawie obszerny artykuł poświęciła w czwartek "Rzeczpospolita". Tekst został już jednak usunięty ze strony internetowej dziennika.

 

Według autorów tekstu, była już wiceszefowa resortu razem ze swoim partnerem uczestniczyła w delegacji Ministerstwa Sportu i Turystyki na szczyt państw wyszehradzkich w Pradze. Zwyczajowo spotkanie obsługują właśnie wiceminister sportu odpowiedzialny za turystykę - czyli Dulińska - oraz dyrektor departamentu turystyki. To stanowisko nie jeszcze obsadzone. "Puste" miejsce w delegacji zajął Partner Dulińskiej.

 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" z czwartku p.o. rzecznika prasowego resortu sportu Ziemowit Ryś potwierdził, że mężczyzna udał się do Pragi razem z Dulińską, gdzie wykonywał czynności o "charakterze obsługowym, technicznym, doradczym oraz organizacyjnym". Choć nie jest zatrudniowy w ministerstwie, miał się przedstawiać jako doradca ministra ds. spraw międzynarodowych oraz używać ministerialnej poczty elektronicznej ze swoim nazwiskiem.

 

Polsat News