Ogłoszenie pojawiło się na stronie urzędu pracy 3 lutego i obowiązuje do 17 lutego. - Oferta jest skierowana do zarejestrowanych osób bezrobotnych - poinformowała Polsat News Agnieszka Kownacka z urzędu pracy w Poznaniu.

 

Jak tłumaczyła, to urząd przeprowadzi wstępną selekcję kandydatów i wyłoni tych, którzy spełniają oczekiwania pracodawcy. Ci zostaną następnie wysłani na rozmowę kwalifikacyjną.

 

 

 

Chcą zagranicznego zawodnika

 

Tego typu ogłoszenia nie są nowością. Podobny zabieg zastosował m.in. koszykarski klub ze Szczecina, gdy chciał zatrudnić cudzoziemca.

 

Przepisy dotyczące zatrudnienia obcokrajowca (spoza Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego) stanowią, że pracodawca, a więc i klub piłkarski,  musi wykazać, że na rynku lokalnym czy unijnym nie znaleźć odpowiedniego pracownika. I właśnie z tego powodu  pracodawca musi umieścić ofertę w powiatowym urzędzie pracy. Po wygaśnięciu oferty, gdy kandydaci się nie zgłoszą, pracodawca uzyskuje specjalne oświadczenie, dzięki któremu może szukać pracownika, w tym przypadku zawodnika, zagranicą.

 

Nieoficjalnie mówi się, że na takie wynagrodzenie stać tylko jeden poznański klub - Lech Poznań. Zespół został ostatnio wzmocniony przez Serba, Vladimira Volkova.

 

epoznan.pl, Polsat News