Nie żyje Maurice White, lider zespołu "Earth, Wind & Fire"

Świat
Nie żyje Maurice White, lider zespołu "Earth, Wind & Fire"
Wikimedia/CC-BY-SA-3.0

W wieku 74 lat zmarł w swoim domu w Los Angeles Maurice White, założyciel i lider "Earth, Wind & Fire" - poinformował jego brat Verdine, członek zespołu. White był kompozytorem, wokalistą i producentem płyt. Grupa powstała w 1969 r., występy kontynuuje do dzisiaj. Na całym świecie sprzedała 90 mln płyt. Uprawia różne gatunki muzyki, od rhytm and bluesa poprzez soul, funk, disco do rocka i jazzu.

"Earth, Wind & Fire", znani również pod skrótem EWF, wylansowali wiele przebojów, takich jak "September", "Shining Star", i "Boogie Wonderland".

 

Zespół osiągnął szczyt popularności w 1975 r. albumem "That's the Way of the World". Zdobył sześć, najwyżej cenionych w środowisku muzyki popularnej, nagród Grammy a w 2000 r. został uhonorowany miejscem w Hali Sław Rock and Rolla (Rock nad Roll Hall of Fame).

 

Jak informuje Associated Press, White cierpiał na chorobę Parkinsona i od 1995 r. zaprzestał występów estradowych, a od pewnego czasu nie pojawiał się publicznie. Verdine White powiedział agencji, że jego brat zmarł w środę we śnie i zaapelował w imieniu rodziny o "uszanowanie w tym bardzo trudnym okresie jej prywatności".

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze