Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa. Mieszkańcy miasta śmieją się nawet, że Dubaj posiada rekord świata rekordów świata.

 

 

Jeszcze kilka lat temu Dubaj znany był przede wszytskim z ogromnego sztucznego półwyspu w kształcie palmy i sięgającego chmur najwyższego na świecie - 828-metrowego - wieżowca Burdż Chalifa.

 

Z każdym następnym rokiem w tym leżącym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieście hotele oferują swoim gościom kolejne niespotykane nigdzie indziej atrakcje. Jedną z nich jest np. ogromne akwarium, w którym pływać można w otoczeniu tysięcy rekinów i płaszczek.

 

 

Do jednej z głównych atrakcji należy m.in. Atlantis the Palm. Do głównej części tego hotelu dostać się można np. kolejką ze stacji na terenie kompleksu. Znajduje się tu również aquapark o powierzchni 160 tys. m² i "Zatoka Delfinów" o powierzchni 45 tys. m².

 

W związku z rosnącą lawinowo ilością atrakcji, do Dubaju przyjeżdza coraz więcej turystów. Dziennik "Daily Mail" obliczył, że w zeszłym roku na urlop udało się tam ponad milion Brytyjczyków. "To więcej niż w całym roku pojechało gdziekolwiek na narty" - podkreśla redakcja.

 

 

Jazda na nartach nie jest jednak wykluczona także w Dubaju. Ski Dubai to wybudowany przy centrum handlowym Mall of the Emirates pierwszy na Bliskim Wschodzie sztuczny stok narciarski. Znajduje się tam 5 zróżnicowanych pod względem stopnia trudności, wysokości i nachylenia stoków, oraz specjalna strefa Freestyle dla snowboardzistów.

 

polsatnews.pl, Daily Mail