W ogłoszonym przez Watykan dla dziennikarzy programie czwartkowych zajęć Franciszka wymieniono przedpołudniowe spotkanie z "panem Leonardo DiCaprio".

 

Nie wiadomo, o czym dyskutowali zwierzchnik Kościoła Katolickiego z hollywoodzkim gwiazdorem, ale przypomina się, że 41-letni aktor zaangażowany jest w działalność na rzecz obrony środowiska, szczególnie bliską papieżowi Franciszkowi, który poświęcił jej swą encyklikę "Laudato si’".
 
W 1998 roku aktor założył fundację wspierającą organizacje i inicjatywy ekologiczne.

 

Oscar dla DiCaprio - według Google

 

Amerykański gigant branży IT opublikował swoją coroczną listę prawdopodobnych laureatów Oscarów. Metodologia, którą stosuje Google, jest bardzo prosta - zestawienie nominowanych porównano z częstotliwością wyszukiwania informacji o nich w przeglądarce Google.

 

Według danych Google'a najlepszym filmem zostanie "Zjawa", a nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzyma Leonardo DiCaprio, który zagrał właśnie w tym obrazie. Amerykański aktor jeszcze nigdy nie wygrał Oscara pomimo, że wystąpił w wielu wybitnych filmach. W tym roku w internecie jednak był jednogłośnym zwycięzcą - w sieci rozgorzała dyskusja dotycząca jego szans na wygraną, pełna złośliwych żartów wobec DiCaprio. Zamieszanie wywołała również scena, w której aktor zjada surową wątrobę bizona.

 

W zestawieniu największej wyszukiwarki świata "Zjawa" wygrywa - według zestawienia - także w kategorii zdjęć. Innym kandydatem do nagrody ma byc reżyser tego filmu Alejandro González Iñárritu. Może to być dla niego drugi Oscar z rzędu - przed rokiem Akademia doceniła jego inny film, "Birdman".

 

PAP, Google, polsatnews.pl