Rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. Poinformował, że na stacji w Słonicach służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych działały non stop i o godzinie 7 rano w środę ustawiono na tory wykolejoną cysternę; następnie ustawiana była lokomotywa.

 

Pociągi skierowano na objazdy

 

Na trasie pomiędzy Szczecinem a Poznaniem pociągi dalekobieżne jeździły przez Rzepin. Podróżnym korzystającym ze stacji i przystanków pośrednich zapewniono także zastępczą komunikację autobusową. Dodatkowe informacje dotyczące zmian w komunikacji podawane były w pociągach, na peronach i dworcach. Podróżni opóźnionych pociągów mogli liczyć na poczęstunek.

 

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Beata Czemerajda, do końca dnia uda się powrócić do normalnego rozkładu jazdy.

 

Komunikacja zastępcza

 

Dla pasażerów na trasie Szczecin-Poznań została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto podróżujący opóźnionymi składami mogą liczyć na zwrot w wysokości 50 proc. ceny biletu, a ci, którzy chcą zrezygnować z przejazdu otrzymają całkowity zwrot kosztów biletu.

 

We wtorek o godzinie 22 na stacji Słonice (woj. zachodniopomorskie), wykoleiła się lokomotywa i pusta cysterna. Nikomu nic się nie stało, nie było także zagrożenia dla środowiska. Ruch przez stację Słonice - na trasie Krzyż-Stargard - został wstrzymany. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

 

PAP, Polsat News