Członkowie prezydium DFB na zamkniętym posiedzeniu wyrazili poparcie dla Infantino, który jest od 2009 roku sekretarzem generalnym Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA).

 

- Gianni Infantino jest kandydatem Europejczyków i najlepszym ze wszystkich. Przemawia za nim nie tylko nienaganna reputacja, lecz przede wszystkim bogate doświadczenie, które pomoże mu przezwyciężyć czekające go wyzwania - powiedział pełniący obowiązki prezesa DFB Reinhard Rauball.

 

Infantino uważany jest za "prawą rękę" szefa tej organizacji Francuza Michela Platiniego. Gdy zgłosił swą kandydaturę zapewniał o lojalności wobec Francuza deklarując, że nie będzie z nim rywalizował.

 

Platini wraz z szefem FIFA Szwajcarem Josephem Blatterem został zawieszony w wyniku afery korupcyjnej na 8 lat przez Komisję Etyki FIFA.

 

Do wyborów o schedę po Blatterze obok Infantino staną: prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej szejk Salma Bin Ebrahim Al Khalifa z Bahrajnu, jordański książę Ali bin Al-Hussein, południowoafrykański biznesmen i polityk, a w przeszłości działacz na rzecz walki przeciwko apartheidowi Tokyo Sexwale oraz były sekretarz generalny FIFA Francuz Jerome Champagne.

 

FIFA zrzesza 209 narodowych związków.

 

PAP