Współpracownik Saeba Erekata, głównego negocjatora z Izraelem i numeru dwa Organizacji Wyzwolenia Palestyny, został aresztowany dwa tygodnie temu za szpiegostwo na rzecz Izraela - podały w niedzielę palestyńskie źródła bezpieczeństwa. Jego tożsamości nie ujawniono.

 

- Pracował w departamencie negocjacyjnym jako urzędnik i nie miał dostępu do dokumentów politycznych. Przyznał się do winy - podał pragnący zachować anonimowość przedstawiciel palestyńskich służb bezpieczeństwa.

 

Agencja AFP poinformowała, że palestyńskie służby bezpieczeństwa usiłują oszacowaćteraz "straty spowodowane przez podejrzanego dla palestyńskiego bezpieczeństwa, tak, aby jak najszybciej poinformować wymiar sprawiedliwości i opinię publiczną".

 

Saeb Erekat, to bliski współpracownik prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, który uczestniczył we wszystkich negocjacjach pokojowych z Izraelem. Od dwóch lat negocjacje nie posuneły się nawet na krok. Saeb Został on mianowany w sierpniu ubiegłego roku przez Abbasa na stanowisko sekretarza wykonawczego OWP.

 

Według ustawodawstwa palestyńskiego szpiedzy na rzecz Izraela, zabójcy i przemytnicy narkotyków są skazywani na karę śmierci.

 

PAP