Wcześniej młody bramkarz przebywał na testach w Manchesterze City oraz Manchesterze United. Jednak ostatecznie zdecydował się na transfer do miasta Beatlesów.

 

Oprócz 250 tysięcy funtów "Niebiescy" zagwarantowali sobie również prowizję od następnego transferu bramkarza w wysokości 15 procent.

 

Grabara na razie nie ma co liczyć na występy w pierwszym składzie. Zostanie włączony w struktury Kirkby Academy, a dokładniej do drużyny U-18.

 

Z Wawelu Wirek na Anfield

 

Kamil Grabara urodził się w Rudzie Śląskiej. Najpierw grał w Wawelu Wirek, a następnie trafił do Stadionu Śląskiego Chorzów. Stamtąd pozyskał go Ruch Chorzów. Utalentowany bramkarz, który w piątek skończy 17 lat, ma za sobą zaledwie jeden występ w seniorskiej piłce. W listopadzie zadebiutował w III lidze.

 

Grabara to kolejny polski golkiper w młodzieżowej drużynie klubu angielskiej Premier League. Mateusz Hewelt gra w Evertonie, zawodnikiem Sunderlandu jest Maksymilian Stryjek, a w Stoke występuje Dominic Kurasik.

 

Kamil ma kogo naśladować, gdyż będzie drugim polskim bramkarzem w Liverpoolu, po Jerzym Dudku, który z "The Reds"  w 2005 roku sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów po pamiętnym finale w Stambule z Milanem.

 

skauci.uk/mirror.co.uk