Do tragedii doszło 27 grudnia około 1 w nocy przy ulicy Gagarina w Toruniu. Mężczyzna podszedł niespodziewanie do 26-latka, zadał mu cios ostrym narzędziem i natychmiast uciekł. Znajomi napadniętego zadzwonili na policję i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna zmarł jednak mimo trwającej pół godziny reanimacji prowadzonej w szpitalu.

 

Mylna kolorystyka

 

Policja apeluje, aby nie sugerować się koorami widocznymi na zdjeciach z kamery. - Nagranie pochodzi z nocy. To są kamery przemysłowe, które przekłamują kolor ubioru tego mężczyzny. Nie skupiajmy się na kolorystyce, która jest mylna - przekonuje Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

 

Z informacji policji wynika, że mężczyzna ubrany był w ciemny strój. Na nagraniu dodatkowo widac, że na lewej stopie nie ma buta.

 

Specjalne numery telefonów

 

Policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy rozpoznają osobę widoczną na monitoringu. - Odezwały się już pierwsze osoby, czekamy na kolejne sygnały - poinformowała Dąbrowska. Uruchomiono specjalne numery telefonów: (56) 641 23 68 lub +48 726 320 485, pod które można z informacją w tej sprawie zadzwonić.

 

Polsat News