Srnicek przed świętami Bożego Narodzenia udał się do rodzinnego miasta Bogumin, w pobliżu granicy z Polską. Zasłabł podczas joggingu. Od razu przewieziono go do szpitala w Ostrawie i tam wprowadzono go w stan śpiączki. Uszkodzenia mózgu uznano za tak poważne, że we wtorek odłączono aparaturę utrzymującą go przy życiu.

 

"Z głębokim smutkiem muszę ogłosić odejście byłego piłkarza Newcastle United" - napisał w oświadczeniu menedżer byłego bramkarza Steve Wraith.

 

W latach 1991-1998 Srnicek zagrał w 150 meczach w barwach Newcastle przyczyniając się do awansu tego klubu do angielskiej ekstraklasy w sezonie 1992/93. Występował również w innych angielskich klubach: Sheffield Wednesday, West Ham United i Portsmouth. W trakcie bogatej kariery występował także we Włoszech (Brescia i Cosenza) oraz Portugalii (Beira-Mar).

 

 

 

W reprezentacji Czech wystąpił w 49 meczach. Był członkiem drużyny narodowej, która w 1996 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Wystąpił także w ME 2000. Od 2011 roku był trenerem bramkarzy Sparty Praga.

 

PAP