Nie żyje były bramkarz reprezentacji Czech. Zasłabł podczas joggingu

Sport
Nie żyje były bramkarz reprezentacji Czech. Zasłabł podczas joggingu
fot. twitter

"Z głębokim smutkiem muszę ogłosić odejście byłego piłkarza Newcastle United" - napisał w oświadczeniu menedżer Pavla Srnicka. Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Czech zmarł we wtorek w wieku 47 lat. Kilka dni wcześniej doznał ataku serca podczas joggingu i od tamtej pory był w śpiączce.

Srnicek przed świętami Bożego Narodzenia udał się do rodzinnego miasta Bogumin, w pobliżu granicy z Polską. Zasłabł podczas joggingu. Od razu przewieziono go do szpitala w Ostrawie i tam wprowadzono go w stan śpiączki. Uszkodzenia mózgu uznano za tak poważne, że we wtorek odłączono aparaturę utrzymującą go przy życiu.

 

"Z głębokim smutkiem muszę ogłosić odejście byłego piłkarza Newcastle United" - napisał w oświadczeniu menedżer byłego bramkarza Steve Wraith.

 

W latach 1991-1998 Srnicek zagrał w 150 meczach w barwach Newcastle przyczyniając się do awansu tego klubu do angielskiej ekstraklasy w sezonie 1992/93. Występował również w innych angielskich klubach: Sheffield Wednesday, West Ham United i Portsmouth. W trakcie bogatej kariery występował także we Włoszech (Brescia i Cosenza) oraz Portugalii (Beira-Mar).

 

 

 

W reprezentacji Czech wystąpił w 49 meczach. Był członkiem drużyny narodowej, która w 1996 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Wystąpił także w ME 2000. Od 2011 roku był trenerem bramkarzy Sparty Praga.

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze