Do zabawy postanowiło dołączyć się tysiące ludzi na całym świecie. Tweety wpadają na portal z prędkością światła, a hashtag #2015in5words już o poranku pojawił się w twitterowych trendach. Przedstawiamy najpopularniejsze tematy podsumowań.

 

Kryzys migracyjny: syn syryjskiego imigranta i martwe dziecko z tureckiej plaży

 

Niespełna tydzień temu we francuskim Calais pojawiło się najnowsze dzieło Banksy'ego - syn syryjskiego imigranta. Jest to Steve Jobs z czarnym workiem na plecach i macintoshem w ręku. Graffiti powstało tuż przy wejściu do "Dżungli" - obozu dla uchodźców.

 

 

W czasie, gdy liczba napływających do Europy uchodźców gwałtownie rosła, opublikowane zostało zdjęcie martwego dziecka znalezionego na tureckiej plaży. Fotografia wstrząsnęła każdym, kto ją oglądał.

 

 

#PrayForParis

 

Seria strzelanin w czasie ataku terrorystycznego w Paryżu z 13 listopada także była przedmiotem ogromnej ilości twittów - opatrzonych dodatkowymi hashtagami #parisshootings i #prayforparis.

 

  

 

Zawiedzeni fani One Direction
 
Pokaźną grupą podsumowujących mijający rok są młodzi fani boysbandu One Direction. W bieżącym roku zespół zawiesił działalność, a grupę opuścił wokalista Zayn Malik.

 

 

  

 

Jakiego koloru jest ta sukienka?
 
To zdjęcie podzieliło tysiące ludzi. Jedni twierdzili, że sukienka jest w kolorze biało-złotym, drudzy - że w czarno-niebieskim. Wszystkiemu winne jest oświetlenie w tle zdjęcia - w zależności od oceny mózgu, widzimy inne kolory kreacji. Wyjaśniamy: sukienka jest czarno-niebieska.

  

 

  

 

Muzyczne i filmowe premiery
 
20 listopada na półki muzycznych sklepów trafił najnowszy album Adele "25". Promuje go singiel "Hello", który krótko po premierze był już przedmiotem wielu żartów.

 

 

 

16 marca do kin weszła siódma część serii "Szybcy i Wściekli". W najnowszym filmie po raz ostatni pojawiła się jedna z głównych postaci serii Brian O'Conner, w którego wcielał się Paul Walker. Aktor w 2013 roku zginął w wypadku. W niezrealizowanych scenach, w których miał zagrać Walker, Briana O'COnnera zagrali bracia zmarłego aktora, na których sylwetki naniesiona została twarz nieżyjącego Paula.

 

 

Również w 2015 swoją premierę miała siódma część sagi "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy".

  

 

Rachunek sumienia
 
Wielu użytkowników hashtag #2015in5words potraktowało jako dobry moment do dokonania wewnętrznego rozrachunku.