Mandat zapłacony. Auto prezydenta nie blokuje już chodnika

Polska
Mandat zapłacony. Auto prezydenta nie blokuje już chodnika
Polsat News

Czerwony golf zaparkowany przez kilka tygodni na chodniku w Krakowie znalazł się w centrum uwagi po pierwsze dlatego, że należy do Andrzeja Dudy. Po drugie, bo sprawą zajęła się straż miejska, która założyła na koło auta blokadę. Po południu rzecznik prezydenta poinformował, że mandat został zapłacony, a samochód przestawiony.

O sprawie jako pierwsza poinformowała "Gazeta Krakowska", która o nieprzepisowo zaparkowanym aucie dowiedziała się od swojego czytelnika.

 

Auto stało zaparkowane od kilku tygodni, niedaleko mieszkania Andrzeja Dudy w Krakowie. Straż miejska założyła blokadę na koło, ponieważ na chodniku nie było przepisowego 1,5 metra przejścia dla pieszych.

 

Początkowo pojawiały się wątpliwości czy samochód na pewno należy do  Andrzeja Dudy. Rozwiał je jednak dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta, który na tweeterze napisał, że to auto głowy państwa. Poinformował przy okazji, że Andrzej Duda odkąd został prezydentem porusza się jedynie limuzyną z kierowcą. Dodał, że ewentualny mandat zostanie szybko zapłacony.

 

 

 

 

Obietnica została dotrzymana. Czerwony golf nie blokuje już chodnika. W kolejnym tweecie Magierowski ogłosił zakończenie całej sprawy:

 

 .

 

Polsat News, Gazeta Krakowska

pen/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze