Chińczycy uczą się obróbki bursztynu w Gdańsku

Biznes
Chińczycy uczą się obróbki bursztynu w Gdańsku
PAP/Adam Warżawa

Studenci z Chin przyjeżdżają do Gdańska, aby uczyć się obróbki bursztynu. Zajęcia z zastosowania bursztynu prowadzone są m.in. w studiu projektowym Art7 w Gdańsku.

Chińscy studenci studiujący na wydziale projektowania ubioru i biżuterii, uczą się zastosowania bursztynu w biżuterii i nowoczesnego projektowania. Na zdjęciu studentka z Polytechnic University w Dalian w Chinach podczas warsztatów obróbki bursztynu w studiu projektowym Art7 w Gdańsku.

 

W Chinach wciąż rośnie zapotrzebowanie na bursztyn bałtycki. Podczas wystawy światowej Expo 2010 w Szanghaju, bursztyn z polskiego stoiska został błyskawicznie wykupiony. Od tamtej pory jego sprzedaż na rynkach azjatyckich wzrasta. Chińczycy cenią miodowy bałtycki bursztyn i chętnie kupują wyroby jubilerskie gdańskich bursztynników.

 

Na dorocznych targach bursztynu Amberif obywatele Państwa Środka są jedną z najliczniejszych grup zwiedzających.

 

Ostatnio Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników prezentowało polską biżuterię z bursztynu na targach China International Jewellery Fair w Pekinie, w centrum wystawienniczym CIEC na zaproszenie Gems & Jewelry Trade Association of China. Polskie firmy prezentowały swoje wyroby na 16 stoiskach.

AZ/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze