- Umowy podpisanej jeszcze nie mamy, ale ten ośrodek odpowiada nam najbardziej. Wizytowaliśmy go w niedzielę i jesteśmy ze wszystkiego zadowoleni. Sformalizować musimy wszystko do 19 grudnia - powiedział portalowi polsatsport.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

 

 

 

W skład delegacji, która oglądała hotel weszli m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, sekretarz generalny Maciej Sawicki, selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka oraz jej dyrektor sportowy Tomasz Iwan.

 

Hotel Barrière L'Hermitage dysponuje m.in. centrum fitness oraz basenami wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Położony jest w kilkunastotysięcznej miejscowości La Baule. Region słynie m.in. z 9-kilometrowej plaży, jednej z najdłuższych w Europie.

 

- Można dyskutować, czy to dobry wybór czy nie, bo dwa mecze zagramy na południu Francji, gdzie latem będzie upalnie. Różnica temperatur między regionami, w czerwcu, jest kolosalna - ocenił w programie "Cafe Futbol" Roman Kołtoń, zastępca redaktora naczelnego portalu polsatsport.pl.

 

Reprezentanci dotrą na spotkania grupowe samolotem. Z La Baule do Paryża jest 450 km (mecz z Niemcami), do Marsylii 1000 km (mecz z Ukrainą), a do Nicei aż 1200 km (mecz z Irlandią Północną). Dużo mniej, bo tylko 2 km, będzie dzieliło Polaków od obiektów treningowych na stadionie Moreau-Desfarges.

 

 

 

 

 

 

Fot. lucienbarriere.com

 

polsatsport.pl