Stefan Majewski zauważył, że kiedyś Polacy obawiali się takiego przeciwnika jak Niemcy. Dziś trener reprezentacji Niemiec nie jest pewien zwycięstwa.

 

Polacy rozpoczną rywalizację grupową na Euro 12 czerwca meczem z Irlandczykami. Cztery dni później potyczka z Niemcami, a na koniec, w Marsylii starcie z Ukrainą.  - Z Niemcami gramy drugie spotkanie, będzie to mecz o wszystko jeśli wygramy awansujemy z grupy. Mając trzy punkty w wypadku wygranej z Irlandią - a wierzę że wygramy- może nam nawet wystarczyć remis do awansu - podsumował gość Polsat News.

 

Bilans polskich piłkarzy z Niemcami to jedno zwycięstwo, sześć remisów i trzynaście porażek.

 

Jedyne zwycięstwo Polacy odnieśli 11 października ubiegłego roku, kiedy w Warszawie w spotkaniu kwalifikacji Euro 2016 pokonali rywali 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili. W rewanżu w wrześniu 2015 we Frankfurcie nad Menem mistrzowie świata wygrali 3:1.

 

Wcześniej w 2014 roku, już za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, obie ekipy zmierzyły się w Hamburgu, a towarzyska potyczka, w której obaj trenerzy sprawdzali głównie dublerów, zakończyła się wynikiem 0:0.

 

Także we wrześniu 2011 roku towarzyski mecz w Gdańsku zakończył się remisem. Gola na 2:2 goście zdobyli w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

 

W tym stuleciu obie drużyny już dwa razy trafiły na siebie na wielkich imprezach - w 2006 roku na mundialu biało-czerwoni ulegli gospodarzom 0:1, a dwa lata później w mistrzostwach Europy w Austrii - 0:2.

 

Niemcy, już po raz dwunasty zagrają w tym turnieju. Impreza we Francji będzie trzecim występem biało-czerwonych, którzy debiutowali w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii, a później pełnili rolę współgospodarza w 2012 roku. Od 1972 roku regularnie występują w mistrzostwach Europy, m.in. trzykrotnie sięgając po tytuł. Ukraina, drugi z rywali drużyny trenera Adama Nawałki, zagra w ME po raz drugi, po 2012, gdy także była współgospodarzem. Z kolei Irlandia Północna - trzeci przeciwnik Polaków - zadebiutuje w tych zawodach.

 

Polsat News