Ubezpieczenie od internetowych trolli. Pokryje straty związane z nękaniem w sieci

Biznes
Ubezpieczenie od internetowych trolli. Pokryje straty związane z nękaniem w sieci
Flickr/hackNY.org/CC BY-SA 2.0

Polisa zostanie wprowadzona w Wielkiej Brytanii od nowego roku przez globalny koncern ubezpieczeniowy Chubb. Ubezpieczenie pokryje koszty w wysokości do 50 tys. funtów związane z rekompensatą, doradztwem czy wynajęciem specjalistów, którzy zadbają o wizerunek publiczny nękanej osoby i znajdą jej internetowego prześladowcę.

Oferta brytyjskiego ubezpieczyciela skierowana jest głównie do rodziców, którzy mogę ubezpieczyć od prześladowania w sieci swoje dzieci. Ale dorośli też mogą z niego skorzystać. Ubezpieczenie pokryje w ich przypadku koszty związane na przykład z utratą pracy w wyniku zepsucia wizerunku ubezpieczonej osoby - donosi dziennik "The Telegraph".


- Polisa ma zapewnić klientom powrót do życia, które prowadzili przed prześladowaniem - powiedziała gazecie przedstawicielka firmy. - Obejmuje również uszkodzenia ruchomości i nieruchomości - dodała.


Prześladowanie i znęcanie jest obecnie coraz powszechniejszym zjawiskiem w sieci. Zwykle przybiera formę zastraszania i grożenia za pośrednictwem telefonów komórkowych czy komputera z dostępem do internetu. Czasem skutki są tragiczne, bo zdarza się, że prześladowana osoba popełnia samobójstwo.

 

Cyberprzemoc poważnym problemem także w Polsce


Z najnowszego raportu NIK o patologiach w szkole wynika, że w ostatnich latach zwiększa się natężenie tzw. cyberprzemocy, czyli agresji z wykorzystaniem mediów elektronicznych. Może ona przybierać różne formy: od nieprzyjemnych SMS-ów lub e-maili, przez zamieszczanie w sieci, np. na portalach społecznościowych, ośmieszających zdjęć lub filmików, aż po upublicznianie prywatnych materiałów, np. listów lub zdjęć ofiary. Już jedna piąta uczniów mówi o wysyłaniu nieprzyjemnych sms-ów lub e-maili czy wiadomości z pogróżkami.


The Telegraph, polsatnews.pl

am/gr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze