Niemcy: ok. 30 osób zaatakowało autobus z uchodźcami. Obrzucili go petardami i kamieniami

Świat
Niemcy: ok. 30 osób zaatakowało autobus z uchodźcami. Obrzucili go petardami i kamieniami
Metropolico.org / Flickr (CC BY-SA 2.0)

Autobus został zaatakowany w czwartek wieczorem, gdy podjechał do ośrodka dla ubiegających się o azyl w miejscowości Jahnsdorf w Saksonii, na wschodzie Niemiec. O zajściu poinformowała w piątek policja.

Najpierw zablokowano autobusowi dojazd, a następnie obrzucano go kamieniami i petardami. Jedna z szyb w autobusie została wybita, a kierowca został zraniony petardą w stopę.

 

Ostatecznie uchodźców przewieziono do innego obiektu. Policja wszczęła śledztwo, nie ma informacji o zatrzymaniach sprawców napaści.

Według Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) od początku roku w Niemczech doszło już do ponad 800 ataków na ośrodki dla uchodźców.

 

W tym roku do Niemiec przybędzie milion migrantów. W zeszłym roku było ich 200 tys. Napływ uchodźców doprowadził do polaryzacji niemieckiego społeczeństwa, wyzwalając z jednej strony ogromną gotowość do pomocy dla uciekinierów, z drugiej zaś doprowadzając do wzrostu poparcia dla sił politycznych i ruchów społecznych domagających się natychmiastowego zaprzestania przyjmowania obcokrajowców.

 

PAP

am/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze