Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15

Polska
Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
PAP/Paweł Supernak
Paweł Kukiz

Na bazie Stowarzyszenia mają być budowane struktury regionalne od poziomu gmin do poziomu centralnego - poinformował Paweł Kukiz. Celem jest zmiana konstytucji.

- Wszystkie dokumenty potrzebne do zarejestrowania Stowarzyszenia są już gotowe. Stowarzyszenie powstanie w ciągu najbliższych dni. - Stowarzyszenie da podwaliny naszym strukturom ogólnopolskim oraz przyczyni się do stworzenia nowej Konstytucji - powiedział Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15.

 

Lider tego ruchu zaapelował o aktywny udział w powstającym Stowarzyszeniu do "wszystkich zainteresowanych udziałem w budowaniu Polski dla obywateli, Polski, w której polityk będzie pracownikiem, a nie panem obywatela".

 

Referendum nad władzą

 

Stowarzyszenie - zgodnie ze statutem - ma działać na rzecz zapewnienia nadrzędności referendum nad władzą publiczną, wprowadzenia w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych, zapewnienia obywatelskiego nadzoru nad działaniem sądów oraz wprowadzenia bezpośredniego wyboru Prokuratora Generalnego oraz sędziów szczebla podstawowego.

 

Państwo dla obywateli

 

Zadaniem stowarzyszenia jest także przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem, ich losem oraz zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Twórcy projektu chcą również wsparcia inicjatyw społecznych zmierzających do budowy społeczeństwa obywatelskiego, opierającego się na zasadach patriotyzmu, pracowitości i sprawiedliwości, propagowania idei przedsiębiorczości, wolności gospodarczej, swobód obywatelskich, tworzenia i wspieranie inicjatyw społecznych dążących do budowy społeczeństwa obywatelskiego, propagowania idei takiego społeczeństwa, samorządności, postaw obywatelskich oraz aktywności obywateli w życiu politycznym i gospodarczym kraju.

 

PAP

pr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze