"Wisła Kraków SA informuje, że w dniu dzisiejszym rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z trenerem Kazimierzem Moskalem. Wisła Kraków dziękuje trenerowi Moskalowi za pracę i zaangażowanie oraz życzy sukcesów, zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym." - głosi oficjalny komunikat na stronie Wisły.

 

 

Moskal był trenerem Wisły od 10 marca 2015 roku. Zastąpił wówczas Franciszka Smudę.  W tym czasie poprowadził zespół w 31 spotkaniach, z których aż 16 zremisował. Zanotował też 8 wygranych i 7 porażek.

 

Na razie nie jest znane nazwisko nowego trenera. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się Maciej Skorża, który pracował już w Wiśle od czerwca 2007 do marca 2010 roku. Z krakowskim klubem sięgnął po dwa mistrzostwa Polski - w latach 2008 i 2009. Został zwolniony po nieudanym początku rundy rewanżowej sezonu 2009/2010.

 

Były trener na początku listopada mówił "Super Expressowi", że odrzucił niedawno jedną ofertę z kraju, bo ma dżentelmeńską umowę z Lechem, że do końca roku nie będzie pracował w żadnym polskim klubie. W takiej sytuacji Wisłę objąłby dopiero w styczniu.

W środowym meczu z Lechem Poznań Wisłę poprowadzi trener Marcin Broniszewski.

 

W niedzielę Wisła przegrała derbowe spotkanie z Cracovią (1:2). Po 17. kolejkach krakowianie z 23 punktami zajmują siódme miejsce, ze stratą 13 punktów do lidera Piasta Gliwice.

 

wislakrakow.com