La Liga: Barca miażdży kolejny Real, tym razem Sociedad

PAP/ EPA/Quique Garcia

Barcelona nie zwalnia tempa. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Realem Madryt 4:0, tym razem u siebie, z takim samym wynikiem pokonali Real Sociedad San Sebastian. Dwa gole strzelił Neymar, a po jednym Luis Suarez i Lionel Messi. Dla Argentyńczyka było to 600. spotkanie w zawodowej karierze.

Po pierwszej połowie mistrzowie Hiszpanii prowadzili 2:0 po golach Neymara i Suareza. Tuż po przerwie Brazyliczyk strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a wynik ustalił w doliczonym czasie Messi. Argentyńczyk, który niedawno wrócił po kontuzji, rozegrał w sobotę całe spotkanie.

To czwarta bramka Messiego w obecnym sezonie Primera Division. Prowadzący w klasyfikacji strzelców Neymar ma już 14 trafień, a wicelider Luis Suarez - 12.

Barcelona zgromadziła dotychczas 33 punkty. Na drugim miejscu jest Atletico Madryt, które pokonało w sobotę Espanyol 1:0 po golu

Antoine Griezmanna, natomiast trzeci Real Madryt (24) zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Eibar.

Sevilla Grzegorza Krychowiaka podejmie w niedzielę Valencię. Oba zespoły spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań - nie tylko w hiszpańskiej ekstraklasie, ale także w Lidze Mistrzów.