Laudrup nie będzie trenował Duńczyków. Z powodów osobistych

Sport
Laudrup nie będzie trenował Duńczyków. Z powodów osobistych
Flickr/Doha Stadium Plus Qatar/CC BY 2.0

Jeden z najlepszych duńskich piłkarzy wszech czasów, Michael Laudrup, odrzucił propozycję objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji tego kraju. Duńczycy to grupowi rywale Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

- Michael zakończył rozmowy z nami, bo uważa, że stanowisko selekcjonera nie jest dla niego odpowiednie w tym momencie. Ma powody osobiste - powiedział w poniedziałek agencji prasowej Ritzau dyrektor administracyjny duńskiej federacji Claus Bretton-Meyer.

 

Laudrup w przeszłości trenował między innymi Getafe i Swansea, ostatnio zatrudniony był w Lekhwiyi, ale zrezygnował z posady trenera katarskiego klubu w czerwcu. Od tej pory pozostaje bez pracy.

 

W ubiegłym tygodniu do dymisji podał się Morten Olsen, który prowadził drużynę narodową Danii od 2000 roku. Zrezygnował z pracy bezpośrednio po barażowym meczu ze Szwecją w Kopenhadze. Remis 2:2 dał gościom awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji. Wcześniej Duńczycy nie wywalczyli awansu do piłkarskich mistrzostw świata 2014.

 

PAP

Az/hk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze