Portal Moetplassen (miejsce spotkań) ma 140 tysięcy użytkowników. W ankiecie wzięło udział 2500 osób, którzy odpowiadali na pytanie, która Norweżka jest ich zdaniem obecnie największym obiektem pożądania w kraju. 36 procent kobiet i 34 procent mężczyzn stwierdziło, że jest nią właśnie Therese Johaug.

 

 

Drugie miejsce zajęły znane aktorki i prezenterki telewizyjne Katrine Moholt i Jenny Skavlan, lecz z tylko 17 proc. głosów każda.

 

- Pytani mieli do wyboru siedem znanych kobiet i zdecydowanie wybrali Therese, co widać po odsetkach odpowiedzi, a wynik pokazuje, że norwescy single chyba też wyraźnie lubią sport - oceniła dyrektor portalu Emma Edespong.

 

 - Niestety nie jestem już singlem - skomentowała biegaczka, przypominając, że od roku jest w związku z wioślarskim mistrzem świata Nilsem Jacobem Hoffem.

 

Złota medalistka olimpijska i siedmiokrotna mistrzyni świata, pod nieobecność będącej w ciąży Marit Bjoergen, wymieniana jest jako główna faworytka do zdobycia Pucharu Świata w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się 27 listopada w fińskim Kuusamo.

 

PAP