24-letnia biegaczka zajęła trzecie miejsce w biegu na 7,5 kilometra techniką klasyczną w piątek za Therese Johaug i Heidi Weng oraz drugie w sobotę na tym samym dystansie techniką dowolną, przegrywając tylko z Johaug.

 

Norweżka nie znajdowała się w składzie kadry i wystartowała w Beitostoelen reprezentując swój klub Oppdal IL.

 

- Przyjechałam tu traktując zawody jako trening, lecz niespodziewanie zajęłam aż dwa miejsca na podium, a chwilę później otrzymałam niewiarygodną dla mnie wiadomość, że jadę do Kuusamo - powiedziała biegaczka.

 

Zaskoczeni dziennikarze pytali biegaczkę - skąd się wzięła na co otrzymali odpowiedź: "poszukajcie sobie w Google".

 

 

Slind pojawiła się w norweskich mediach wcześniej tylko raz, gdy w lutym z siostrami Silje i Astrid zdobyła "sensacyjny" złoty medal w sztafecie 3x5 kilometrów podczas mistrzostw Norwegii w Roeros.

 

Pierwsze w tym sezonie zawody PŚ odbędą się w Kuusamo w dniach 27-29 listopada. Mini tour Ruka Triple rozpocznie się w piątek sprintem techniką klasyczną. W sobotę biegaczki będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów techniką dowolną, a w niedzielę w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów techniką klasyczną.

 

Norweżki wystartują w składzie: Ragnhild Haga, Therese Johaug, Kari Vikhagen Gjeitnes, Heidi Weng, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg, Kari Oeyre Slind, Maiken Caspersen Falla, Martine Ek Hagen i Kathrine Harsem.

 

PAP