Krzysztof Przepiórka przypomniał, że przyszłym roku mamy w Polsce dwie ważne imprezy masowe - wizytę papieża w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i szczyt NATO.  - Do tego są hasła dżihadystów, żeby zaatakować państwa należące do NATO, bić niewiernych Krzyżowców. Ja ufam, że nasze służby są dobrze przygotowane. Mamy wymianę wywiadowczą z innymi krajami. Wiem, że będziemy dobrze przygotowani. Na ile dobrze? To się okaże – powiedział.

 

Polskie służby zapewniły, że jest bezpiecznie

 

W sobotę pełniąca obowiązki premiera Ewa Kopacz stwierdziła, że nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia terrorystycznego w Polsce. - Monitorujemy sytuację na bieżąco - powiedziała po spotkaniu z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.


Także MSW zapewniło, że na bieżąco weryfikuje sytuację; policja jest w kontakcie z Francuzami, a Straż Graniczna z Centrum Antyterrorystycznym ABW i Rządowym Centrum Bezpieczeństwa; zwiększono monitoring przylotów i wylotów z kierunków potencjalnie zagrożonych atakiem.

 

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, zginęło 129 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan. W związku z zamachami prezydent Francji ogłosił stan wyjątkowy na kontynentalnym terytorium kraju i na Korsyce oraz podjął decyzję o zamknięciu granic.

 

PAP

 

Przecztaj także: Kopacz po spotkaniu służb: monitorujemy sytuację na bieżąco