PKP Intercity wprowadzi strefy ciszy

Biznes
PKP Intercity wprowadzi strefy ciszy
PKP Intercity

Rozpoczęły się prace nad pilotażowym wprowadzeniem stref ciszy w pociągach PKP Intercity - poinformowała Beata Czemerajda, rzeczniczka przewoźnika. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie nie będą narzekać na np. głośne słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych przez innych użytkowników transportu publicznego. Na początku projekt obejmie pociągi Pendolino.

- Pasażer, kupując bilet, mógłby wybierać, czy chciałby skorzystać z tej usługi, czy też wybrać standardowe miejsce w pozostałej części składu - wyjaśniła Czemerajda. Jak dodała, strefą ciszy nie będzie objęty cały pociąg, tylko jego wydzielona część.

 

Strefa ciszy to rozwiązanie znane z kolei zagranicznych np. w pociągach w Deutsche Bahn, gdzie zostały wydzielone części, w których obowiązuje zakaz rozmawiania przez telefon, słuchania głośnej muzyki czy generowania hałasu w inny sposób.

 

Jak poinformował przewoźnik, w pierwszej kolejności testy będą przeprowadzone w pociągach Express InterCity Premium w krańcowej części pociągu, czyli w drugiej klasie.

 

- Jak dotąd z takiego rozwiązania nie korzystał żaden z przewoźników w naszym kraju, stąd tak istotne jest, aby wprowadzenie usługi poprzedził etap testowy. O tym, kiedy takie testy mogłyby ruszyć, poinformujemy w momencie zakończenia prac przygotowawczych – podkreśliła Czemerajda.

 

Rzeczniczka PKP Intercity zaznaczyła, że ostateczne decyzje o wprowadzeniu "stref ciszy" na stałe zostaną podjęte po zakończeniu pilotażu. Na razie przewoźnik nie podaje, kiedy pilotaż miałby się rozpocząć.


PAP

wj/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze