"Moje psy stały się trochę nerwowe, gdy bawiliśmy się rzucając frisbee. Próbowałam je rozdzielić i zostałam pogryziona" - napisała Vonn na Twitterze.

 

Zawodniczka zamieściła także nagranie wideo, na którym widać ją na stole operacyjnym, w dobrym humorze, pokazującą kciuk z licznymi szwami. Zabieg przeprowadził lekarz reprezentacji USA Randy Viola.

 

 

 

Jak nie psy, to kontuzje

 

Zwyciężczyni 67 zawodów Pucharu Świata od dłuższego czasu ma problemy ze zdrowiem. W połowie sierpnia Amerykanka wskutek upadku na treningu w Nowej Zelandii doznała kontuzji stawu skokowego i musiała na ponad cztery tygodnie przerwać przygotowania do sezonu.

 

Z powodu poważnej kontuzji kolana w 2013 roku Vonn przeszła dwie operacja i musiała pauzować wiele miesięcy. Straciła m.in. możliwość startu w igrzyskach olimpijskich, ale przed rokiem z sukcesem wróciła na trasy. Dzięki kilku wygranym zawodom została alpejką z największą liczbą zwycięstw w PŚ. Vonn zapowiedziała, że jej pierwszym startem w sezonie 2015/16 będzie slalom gigant 28 listopada w Aspen.