Wszyscy nowi posłowie zgodzili się ze sobą, że będą dążyć do spokojnej i merytorycznej dyskusji, a w ich pracy chodzi o wypracowywanie konsensusów i wprowadzanie ich w życie.


- Jestem przekonany, że nam wszystkim chodzi o to samo, żeby w Polsce żyło się lepiej, żeby Polska rozwijała się bardziej efektywnie – zaznaczył Ziółkowski. Podobnego zdania jest Jakub Kulesza - wcześniej działacz społeczny, który powiedział, że klub Kukiz’15 będzie chciał szeroko konsultować wszelkie propozycje, żeby mogły być one jak najlepsze dla Polaków. Dla jego klubu ważne będzie także wprowadzanie zmian w życie bez zbędnych awantur.


Pracująca wcześniej w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że .Nowoczesna, wniesie do Sejmu ducha świeżości, energii i zmiany. Partia nastawiona jest na pozbawioną emocji dyskusję i zmianę polskiej sceny politycznej, która do tej pory zdominowana była przez konflikt. Posłanka uważa, że choć tematy zastępcze dobrze sprzedają się w mediach, to nie ma dla nich miejsca w Sejmie. Jednocześnie Gasiuk-Pihowicz zaznaczyła, że w parlamencie jest bardzo dużo miejsca do dialogu, a .Nowoczesna tworzy już konkretne ustawy i będzie reprezentować konstruktywną opozycję.


Prace w komisjach

Szymon Ziółkowski zapowiedział, że zamierza pracować m.in. w komisji sportu. Zdradził również, że będzie się starał pogodzić pracę posła z przygotowaniami do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Kamila Gasiuk-Pihowicz chciałaby się zająć zdrowiem, prawem oraz prawami człowieka, a Jakub Kulesza przymierza się do komisji administracji i cyfryzacji oraz gospodarki.