Władimir Putin nakazał także premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi powołanie specjalnej komisji w związku z katastrofą oraz udzielenie przez odpowiednie służby i ministerstwa natychmiastowej pomocy rodzinom ofiar.

 

Według egipskiej służby bezpieczeństwa lotów wrak rosyjskiego samolotu został zlokalizowany przez ratowników i wojsko po niecałej godzinie poszukiwań. Znajduje się na pustyni, w górzystym terenie w pobliżu miasta Al-Arisz. Obszar ten jest miejscem dużej aktywności organizacji terrorystycznych, lecz - jak podaje agencja Reuters - władze egipskie na razie twierdzą, że nic nie wskazuje na zamach.

 

Jak podaje rosyjska agencja TASS, do tej pory służby ratownicze wydobyły ponad 100 ciał ofiar katastrofy, w tym 5 ciał dzieci. Na miejscu katastrofy prowadzona jest akcja ratunkowa, bowiem - jak informuje Reuters - z jednej z części wraku dobiegały odgłosy ludzkie.

 

Airbus A 321, który spadł na półwyspie Synaj  wracał z egipskiego Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga. Na pokładzie było 7 członków załogi, 217 pasażerów, w tym 17 dzieci. Byli to głównie rosyjscy turyści.

 

PAP