"Będziemy opozycją konstruktywną, nie totalną"

Polska

- Będziemy odnosić się do konkretnych propozycji PiS i w zależności od tego, czy będą one zgodne z naszym programem czy nie, będziemy głosować za bądź przeciw – zapowiedział Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej ogłosił, że ugrupowanie ma już przygotowane kilka projektów ustaw.

- Gdy PiS zaproponuje jakieś rozwiązanie, to nie będziemy go krytykować dlatego, że PiS je zaproponował – ogłosił Petru dodając, że do każdego pomysłu podchodzić będą konstruktywnie odnosząc się do konkretnych rozwiązań. – Raz je poprzemy, a raz nie poprzemy, w zależności od tego, czy będą one zgodne z naszym programem, czy uznamy, że kompromis w danej kwestii jest właściwy – deklarował lider Nowoczesnej.


Poinformował również, że ugrupowanie już ma przygotowane kilka projektów ustaw, które chciałaby zgłosić. Jednym z nich jest projekt ustawy dotyczący ”innego finansowania partii politycznych niż z budżetu”. Pozostałe dotyczą wolności gospodarczej i ordynacji podatkowej.
Petru poinformował również, że na nieformalnym posiedzeniu klubu w czwartek podjęto decyzję, że to on będzie przewodniczącym klubu Nowoczesnej.


Petru zapowiedział, że w najbliższych dniach Nowoczesna wypracuje stanowisko w sprawie wicemarszałka Sejmu. Wyraził nadzieję, że w tej kwestii tradycja polskiego parlamentaryzmu będzie dotrzymana i każdy klub będzie miał swojego wicemarszałka.

 


PAP

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze