Ile PiS będzie musiało wydać na realizację obietnic

Biznes

Rządu jeszcze nie ma, ale jest lista spraw, którymi musi się zająć jeśli PiS chce spełnić wyborcze obietnice. 500 złotych na dziecko, nowa ustawa o VAT czy podatek bankowy - to najgłośniejsze z nich. Jeśli mają wejść w przyszłym roku potrzebne są ustawy, poprawki w budżecie i dodatkowe pieniądze. Jak duże? - to sprawdzał reporter "Wydarzeń" Paweł Gadomski

Politycy PiS na razie nie chcą mówić konkretnie - kiedy i w jaki sposób zrealizują obietnice z kampanii. Jaroslaw Gowin zastrzega, że trzeba sprawdzić stan państwowej kasy. - Rozchwianie budżetu uderzyłoby w najbiedniejszych - argumentuje.

 

Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński nie wyklucza, że 500 zł na dziecko pojawi się w przyszłym roku, podobnie jak podatek dodatkowo obciążający banki i nowa ustawa o VAT.

 

Politycy zwycięskiej partii liczą, że uda im sie pozyskać dodatkowe 100 mld zł. Taka kwota ma pochodzić m.in. z uszczelnienia systemu VAT (50 mld zł) oraz zablokowania dużym firmom ucieczki z podatkami za granicę (46 mld zł).

 

Polsat News

PTRW

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze